Oferta kliniki
Uśmiech to najbardziej szczera i piękna forma afirmacji radości.
Dla nas to sztuka wyrażania siebie.
Jak mawiają nasi Pacjenci, od nas zawsze wychodzi się z uśmiechem. Jest on wynikiem zadowolenia z bezproblemowo i skutecznie przeprowadzonego leczenia oraz efektem zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.
Stomatologia prawdziwie przyjazna Pacjentom
Jak mawiają nasi Pacjenci, od nas zawsze wychodzi się z uśmiechem. Jest on wynikiem zadowolenia z bezproblemowo i skutecznie przeprowadzonego leczenia oraz efektem zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.
Przykładamy ogromną wagę do rozmowy przez cały okres leczenia. Wiemy, że tylko dobrze poinformowany Pacjent jest w stanie obdarzyć stomatologa pełnym zaufaniem.
Chcemy poznać oczekiwania naszych Pacjentów. Wizyta konsultacyjna zawsze obejmuje rozmowę, badanie wewnątrzustne i omówienie zdjęć radiologicznych (RVG i OPG) i zdjęć wewnątrzustnych.
Czym jest implant zębowy?
Implant zębowy to tytanowy zamiennik naturalnego korzenia zęba, który wyglądem przypomina małą śrubkę. Tytan, z którego jest zbudowany, to biokompatybilny materiał, dobrze tolerowany przez organizm człowieka, posiadający możliwość łączenia się z żywą kością w procesie tzw. osteointegracji. Implant możemy traktować jako swoisty fundament, na którym za pomocą łącznika zostanie zamocowana korona protetyczna – sztuczny ząb.
Implanty mogą zapobiec stopniowemu pogarszaniu się stanu kości i jej zanikowi, ponieważ naśladują działanie prawdziwych korzeni zębów, w naturalny sposób przenosząc siły gryzienia na kość. Konwencjonalne rozwiązania (np. mosty czy protezy) na to nie pozwalają. W związku z tym kształt i w efekcie profil twarzy ulega z biegiem czasu niekorzystnej zmianie.
Diagnostyka i kwalifikacja do zabiegu – lekarz na podstawie badania klinicznego stanu zdrowia jamy ustnej oraz badań dodatkowych (m.in. badań RTG, tomografii komputerowej CBCT) ocenia możliwość uzupełnienia istniejących braków zębowych za pomocą implantów i dobiera najbardziej optymalną metodę.
Implantacja – umieszczenie implantu w kości – lekarz implantolog w znieczuleniu miejscowym (identycznym jak w przypadku leczenia zachowawczego) przygotowuje za pomocą specjalnego wiertła „łoże” i umieszcza implant w kości. Na tym etapie dla Pacjenta zostaje przygotowane tymczasowe uzupełnienie protetyczne braku zębowego przewidziane na okres gojenia się implantu.
Okres gojenia, zrastania się implantu z kością – trwa od 6 tygodni do kilku miesięcy w zależności od sytuacji klinicznej umiejscowienia implantu. Następnie implant jest odsłaniany i zakłada się na nim specjalny element (śrubkę) kształtującą otaczające go dziąsło.
Przygotowanie pracy protetycznej osadzanej na implancie – nowa korona protetyczna czy inne rozwiązanie (np. most) są przygotowywane we współpracy lekarza z laboratorium protetycznym. Praca protetyczna umocowana zostanie na implancie po zakończeniu procesu gojenia.
Pierwszy krok to konsultacja implantologiczna. Lekarz musi przeprowadzić dokładny wywiad stomatologiczny, aby poznać potrzeby i oczekiwania Pacjenta oraz stwierdzić brak przeciwwskazań do leczenia implantologicznego. Konieczne jest wykonanie przeglądu stomatologicznego i badań obrazowych (RTG, tomografia komputerowa) pozwalających określić stan tkanki kostnej. Na podstawie tych badań lekarz może dokładnie rozplanować rozmieszczenie implantów.
Sama implantacja jest zabiegiem odbywającym się w znieczuleniu. Nacina się błonę śluzową w miejscu, w które planowane jest wszczepienie implantu. Następnie za pomocą wiertła o bardzo małej średnicy wykonuje się w tkance kostnej otwór, w którym umieszcza się implant. Lekarz odkręca jeszcze przenośnik implantu (to część pozwalająca przenosić go do ust Pacjenta bez dotykania powierzchni implantu).
Rekonstrukcji protetycznej nie mocuje się bezpośrednio po wszczepieniu implantów – trzeba odczekać, aż miejsce zabiegowe się zagoi, a implant zintegruje się z kością. Proces ten trwa zwykle 2-3 miesiące w przypadku żuchwy i 5-6 miesięcy w przypadku szczęki. Dopiero gdy lekarz uzna, że proces się zakończył, może przystąpić do wykonania i zamocowania rekonstrukcji protetycznej.