Oferta kliniki


Periodontologia


Jest dziedziną stomatologii, zajmującą się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Przyzębie to tkanki otaczające ząb i utrzymujące go w zębodole. To zapalenie przyzębia popularnie nazywaną paradontozą, a nie próchnica jest najczęstszą przyczyną utraty zębów. W naszej klinice do Państwa dyspozycji jest lekarz specjalista periodontolog, który wie, jak Państwu pomóc.

Jakie są objawy i kiedy zacząć leczenie?

Choroby przyzębia można skutecznie leczyć, ale efekt
i skuteczność leczenia zależą od zaangażowania z Państwa strony. Pojawiające się objawy takie, jak:

  • krwawienie z dziąseł
  • obrzęk i zaczerwienienie dziąseł
  • zwiększona wrażliwość zębów
  • rozchwianie zębów

to sygnał, że należy odwiedzić naszą klinikę i spotkać się ze specjalistą, który skonsultuje, zdiagnozuje i przeprowadzi skuteczne leczenie. Należy podkreślić, że choroby przyzębia to proces przewlekły, którego przyczyn należy szukać nie tylko w zapaleniu jamy ustnej, ale również w ogólnym stanie zdrowia Pacjenta.

Choroby tarczycy, cukrzyca, długotrwały stres, dieta, takie używki, jak palenie papierosów mają wpływ na przebieg choroby przyzębia i jej rokowanie co do wyleczenia. Już dzisiaj wiemy, że nieleczona choroba przyzębia to zwiększone ryzyko zawału serca, powikłań ciążowych, zapalenia nerwu wzrokowego, stawów czy nerek.

Umów wizytę 604 089 300 lub (22) 643 44 10


Lub skontaktuj się z nami przez formularz