Oferta kliniki


Profilaktyka i higiena jamy ustnej


Jest częścią składową stomatologii, zajmującą się profilaktyką próchnicy i chorób przyzębia.
Profesjonalna higiena polega na usunięciu kamienia nazębnego, płytki bakteryjnej, osadów nazębnych i regeneracji szkliwa. Higienizacja obejmuje usunięcie kamienia, który jest siedliskiem bakterii, piaskowanie, fluoryzację oraz instruktaż higieny. Zabieg trwa około 1 godziny i wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowaną, wyszkoloną i doświadczoną higienistkę. Zabieg zalecany jest przez Światową Organizację Zdrowia WHO co najmniej raz na 6 miesięcy. Dlaczego jest tak ważny? Czyste, zdrowe zęby i dziąsła to gwarancja jakości i trwałości wszystkich prac zachowawczych i protetycznych. Nasze higienistki oprócz wyczyszczenia zębów, zadbają także o dobór odpowiedniej pasty, szczoteczki, techniki szczotkowania, poinformują o najnowszych możliwościach dbania o zdrowie zębów, zaproszą raz na pół roku na wizytę kontrolną w celu podtrzymania efektów leczenia. W 80% kamień nazębny jest przyczyną paradontozy. Paradontoza jest chorobą przewlekłą i tylko dzięki systematycznemu leczeniu wyeliminujemy krwawienie, nieprzyjemny zapach z ust, zmniejszymy głębokość kieszonek i poprawimy stan zdrowia jamy ustnej.

Na czym polega profilaktyka?

Współczesna profilaktyka i higiena jamy ustnej obejmuje trzy podstawowe zabiegi:

  • piaskowanie czyli usunięcie z powierzchni zębów przebarwień pochodzących od kawy, herbaty, papierosów oraz substancji barwiących w pożywieniu
  • scaling – zabieg polegający na usuwaniu twardych złogów tj. kamienia nazębnego
  • fluoryzacja ma na celu zastosowanie lakieru fluorowego na zęby, a zawarty w lakierze stężony fluor ma wpływ na wzmocnienie szkliwa na zębach.

Zabiegi w naszej klinice przeprowadzane są przez wyspecjalizowaną higienistkę, która oprócz powyższych zabiegów przeprowadza profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej z jednoczesną nauką naszych Pacjentów zwracając szczególną uwagę na technikę mycia zębów, dietę i domowe zabiegi, mające na celu utrzymanie zdrowych zębów i przyzębia.

Umów wizytę 604 089 300 lub (22) 643 25 10


Lub skontaktuj się z nami przez formularz