Oferta kliniki


Protetyka


To ważny dział stomatologii związany z rekonstrukcją narządu żucia. Protetyka zajmuje się uzupełnieniem zarówno pojedynczego zęba, jak i odbudową rozległych braków zębowych, które wpływają nie tylko na estetykę twarzy, ale przede wszystkim na prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia i rehabilitację stawu skroniowo-żuchwowego. Leczenie protetyczne może dotyczyć odbudowy zniszczonych tkanek pojedynczego zęba i wówczas możemy zastosować wkład koronowy tzw. inlay lub uzupełnić więcej niż jedną powierzchnię poprzez wprowadzenie nakładów typu onlay. Uzyskujemy wówczas zarówno estetykę, jak i ciągłość łuku zębowego.

Czym są korony i mosty?

Korony i mosty to stałe odbudowy protetyczne, które są często stosowane u Pacjentów. Dobór materiału i rodzaju leczenia jest poprzedzone wnikliwą analizą warunków zgryzowych Pacjenta i kondycji przyzębia.

Najlepszym rozwiązaniem odbudowy utraconego zęba jest implant lub przy rozległych brakach zębowych proteza na implantach, która daje komfort estetyczny Pacjentowi, a poprzez swoją stabilność uniknięcia kłopotliwej sytuacji z brakiem utrzymania protezy na podłożu.

Współczesna protetyka daje lekarzowi wiele możliwości za pomocą których jesteśmy w stanie przywrócić młody wygląd oraz sprawić, że nowy, odbudowany zgryz będzie służył naszym Pacjentom przez wiele lat.

Umów wizytę 604 089 300 lub (22) 643 44 10


Lub skontaktuj się z nami przez formularz