Oferta kliniki


Leczenie Chrapania


W czasie snu dochodzi do obniżenia napięcia mięśni, także gardła i języka. Ulegają one częściowemu zwiotczeniu i wtedy tylna część gardzieli opada (zwisa), dotykając nasady języka. Pozostaje niewielka szczelina, która pozwala nam we śnie normalnie oddychać. Gdy drogi oddechowe są niedrożne, pojawiają się trudności z nabraniem powietrza do płuc, stąd też dziwne, nocne odgłosy. Chrapać mogą np.: osoby ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim, powiększonymi migdałkami, przerośniętym języczkiem lub innymi nieprawidłowościami w budowie dróg oddechowych. W Naszej Klinice możemy Państwu pomóc. Zajmujemy się leczeniem chrapania za pomocą lasera.

Innymi zabiegami laryngologicznymi, które wykonywane są w naszym gabinecie laryngologiczny Konchoplastyka -to zabieg, podczas którego redukuje się przerośnięte małżowiny nosowe. Celem jest poprawa drożności nosa, której zaburzenie może powodować chociażby nieżyt nosa, zaburzenia węchu, bóle głowy .

Kryptoliza migdałków – to zabieg, którego celem jest zmniejszenie i spłycenie, a także zamykanie krypt migdałków przy użyciu lasera. Na skutek światła lasera w kryptach tworzą się blizny doprowadzające do zmniejszenia krypt i wygładzenia, ujednolicenia powierzchni migdałka. Dochodzi także do czyszczenia krypt migdałków i oczyszczenia z kamieni migdałkowych. To zabieg tzw. złotego środka, czyli mało-inwazyjna technika leczenia, którą podejmuje się, gdy leczenie migdałków nie wystarcza i nie ma wskazań do zastosowania metody radykalnej (wycięcia migdałków).

Kiedy mamy bezdech?

Nie ma bezdechu bez chrapania. Jednak nie każda chrapiąca osoba ma bezdech, dlatego dobrze jest się zbadać – podkreśla prof. Zbigniew Gaciong, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Samodzielnego Publicznego Centrala Szpitala Klinicznego w Warszawie. Bezdech rozpoznaje się na podstawie wywiadu oraz badania polisomnograficznego. To badanie pozwala ocenić sen badanego m.in.: jego długość czy liczbę wybudzeń. O bezdechu mówimy wtedy, gdy ktoś ma cyklicznie przerwy w oddychaniu trwające co najmniej 10 sekund powodujące niedotlenienie organizmu. Takich epizodów w trakcie snu może być nawet kilkadziesiąt w ciągu godziny, a wtedy człowiek się nie wysypia, jest ciągle zmęczony i może narzekać na poranne bóle głowy.

Bezdech niebezpieczny dla kierowcy – im więcej epizodów bezdechu pacjent ma w ciągu nocy, tym organizm jest bardziej niedotleniony i w ciągu dnia pacjent czuje nadmierną senność w dzień. Nieleczony bezdech może grozić tym, że pacjent – z powodu niewyspania – zaśnie za kierownicą – mówi prof. Gaciong. Chorzy z bezdechem sennym popełniają znacznie więcej błędów podczas prowadzenia samochodu, dlatego są częściej sprawcami wypadków drogowych.

Umów wizytę 604 089 300 lub (22) 643 25 10


Lub skontaktuj się z nami przez formularz